Neděle, 25 února, 2024

O mě

Roman Strouhal

Narodil jsem se v roce 1974 v Hustopečích okr. Břeclav, mé současné bydliště je Mladá Boleslav

V roce 2010 jsem dárkem dostal zájezd do Rakouského Schladmingu (několikrát jsem se do toho krasného lyžařského městečka v Rakouských Alpách vrátil, abych si znovu průvod vychutnal). První setkání s tradicí Krampus a láska na první pohled. Láska přerostla v touhu založení vlastní skupiny.

Ovšem láska a touha založení skupiny není levná záležitost, tedy před založením nastalo rozhodnutí projít si řezbářský kurz, nakoupit materiály a pustit se do prvních řezbářských výtvorů. Vzniklo prvních pět masek a založení skupiny již bylo na dosah.

Těch prvních pět masek se staly základem dobrého vztahu k vůni dřeva a pokračování, ale to po menší pauze trvající několik málo roků. Zlom přišel s rozšířením skupiny a potřeba výroby dalších masek.

Výroba probíhala při zaměstnání až do konce roku 2018. Náhoda v podobě propuštění ze zaměstnání dopomohla k rozhodnutí věnovat se řezbařině masek na plný úvazek. Od ledna roku 2019 se stala záliba profesí.

Od prvopočátku vzniku skupiny a výroby masek mám na kontě několik desítek výtvorů. Jedním ze srdečních záležitostí je výroba Predátora. Potěšen jsem i vlastním výtvorem čarodějnice se současnou domovinou v Tyrolských Alpách

Na základě propočtů mám zjištěno, že je možné za jeden měsíc vyrobit tři masky v ročním průměru cca 30 ks. Výroba kompletní masky mi trvá zhruba 10 dní při 7 hodinách denně.

Mým snem je oslovit muzea, zámky, hrady i filmová studia. Chci ukázat, že ve dřevě je kouzlo, velké využití a nejen u jmenovaných. Osobním plánem jsem si vytyčil výrobu všech 7 trpaslíků.

Dávám Českým tradicím duši a umění